Як покращити самооцінку дитині? Поради для батьків

 Дуже часто батьки нехтують таким важливим правилом, як самооцінка. Але даремно, бо від самооцінки залежить психічне здоровя дитини. Нездорове, занижене ставлення до себе – це прямий наслідок відсутності любові, похвали та ніжності від батьків.

Гарне ставлення до себе – це повне прийняття особистості, рис характеру та особливостей. Такі діти краще вчаться, більше цікавляться оточуючим світом. Вони постійно відкриті для всього нового. Якщо і наступають невдачі та помилки в навчанні, то школярам з високою самооцінкою їх легше прийняти.

Школярі з заниженою самооцінкою часто піддають себе самокритиці. Їм здається, що інші кращі за них в усьому. Вони болісно сприймають погані оцінки, помилки, зауваження вчителів.

Що робити для того, щоб дитина почала любити себе? Команда ліцею «Перспективи» відібрала декілька головних порад. Вони допоможуть батькам краще зрозуміти дітей. Та підкажуть, на що звернути увагу.Що потрібно батькам, аби підняти самооцінку дитині?

  1. Проявляйте більше любові. Більшу частину життя ми проводимо на роботі. І часто забуваємо спитати дитину, як в неї пройшов день в школі. Віддавайте своєму чаду більше любові. Нехай вона відчує, що в сім’ї є людина, яка її по справжньому кохає.
  2. Підтримуйте дитину у всьому. Якщо чадо хоче піти на футбол – нехай іде. Якщо у вас дівчинка, яка мріє займатись боксом, не відмовляйте. Іноді батькам здається, що їм не потрібні чужі поради. Але діти краще за нас знають, що їм потрібно.
  3. Давайте право на помилку. Ставати чадо перед фактом – дуже підло та низько. Такі методи виховання вже давно не працюють. Дайте дитині більше вибору. Так в неї буде більше самостійності.
  4. Не ставте ідеалів. Не треба робити дітей ідеальними у всьому. Згадайте себе у дитинстві. Якими ви були? Чи отримували погані відмітки? Якщо так, то чому ваші діти мають жити за вимушеними ідеалами?
  5. Не захоплюйтесь надмірною похвалою. Від частої похвали зявляється інший ефект. Діти починають погано вчитись, в них повністю зникає мотивація. А навіщо їм краще вчитись, якщо батьки кажуть, що вони і так кращі? Тому хваліть чадо тільки заслужено: за допомогу, за гарну поведінку або оцінку в школі.
  6. Слідкуйте за власною поведінкою Діти беруть з вас приклад. Тому відмовтесь від поганих слів та самокритики. Ведіть здоровий спосіб життя, спілкуйтесь з іншими поважно.
  7. Не дозволяйте іншим принижувати себе. Так діти будуть бачити, що люди гарно до вас ставляться. А значить і почнуть добре відноситись до себе. 

За матеріалами сайту: perspectives.com.ua

Поділитись на Google Plus

Автор Редактор

0 коментарі:

Дописати коментар