Міні-класи - спосіб покращення якості освіти. Досвід Броварів

 Проблематика переповнених класів давно відома, особливо вона стосується надвеликих по 25-30 осіб. Вчитель не завжди встигає опитати навіть третину, а окремо приділити увагу кожному тим паче. Чим більше учнів у класі – тим нижчою є якість освіти, цей зв’язок сьогодні стає очевидним та потребує сучасного рішення.

 Міні-класи поширені в країнах Європи. Сьогодні в Україні небагато закладів практикують фіксовану кількість учнів у рамках 8-10 осіб. У державних закладах не завжди вистачає фінансування та вчителів, а для приватних проблемним є наявність приміщень для розширення. Втім, ефективність міні-класів можна побачити на прикладі діяльності таких закладів, наприклад, броварського навчального ліцею «Перспективи».

Завдяки невеликій кількості учнів у кожному класі (8-10), заклад вирішує ряд поширених проблем:

 ·       Проблеми з дисципліною. Сучасне покоління дітей потребує постійного фокусування їхньої уваги. Утримувати її складно навіть з 15 учнями, що вже казати про 25 і більше. У переповнених класах вчителям доводиться левову частину часу заспокоювати та переводити увагу дітей на себе.

·       Високе навантаження на вчителя. Перевірка домашніх завдань та самостійних робіт 20-30 учнів потребує надмірної кількості часу. Якщо вчитель витрачає свій вільний час на це, то на проведення цікавих уроків просто не залишиться сил.

·       Епідемічні складнощі. Проблема була актуальна ще до пандемії: чим більше учнів, тим вища ймовірність розповсюдження вірусів.

·       Недостатня увага кожному учню. Ну і останній важливий фактор – це фізична неможливість вчителя приділити потрібну увагу кожному учню. Тут мова навіть не йде про розвиток здібностей окремого учня, іноді навіть окремо прокоментувати помилки не залишається часу.

 У закладах, які формують міні-класи, вчителя мають можливість створити індивідуальний план. Так, кожен учень отримує необхідну базу знань з усіх предметів та додатковий розвиток у тих, які його цікавлять найбільше. Це допомагає в майбутньому легше визначитись із профільними дисциплінами.

Поділитись на Google Plus

Автор Редактор darnytskyi.com.ua

0 коментарі:

Дописати коментар