Старовинний особняк на Святошині під загрозою знищення

 

      На вулиці Львівській за глухим парканом серед міської забудови заховалася дуже цікава пам‘ятка Святошинського району.

Особняк міського голови Києва Дьякова (1906-1916 років). Ціла сторінка в історії нашого міста і Святошина.

На жаль, пам’ятку може чекати доля будинку Мировича, який був розташований на Львівській, 15. В 2008 році будівля була знищена разом із реліктовим лісом під забудову, яка стала однією з найбільш скандальних у Києві.

Не зважаючи на те, що будівля у 1998 році була внесена до Переліку об’єктів культурної спадщини її до сьогодні не внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Чиновники вже більш, ніж 20 років затягують цей процес.

Це необхідно зробити, адже особняк, який зараз знаходиться у користуванні структур МВС хочуть знести під чернову забудову. І внесення його відповідно Реєстру, може захистити пам’ятку.

Останні декілька років кілька місцевих активістів та місцевий депутат Київради добиваються від КМДА та Міністерства культури відповідного рішення. Вони побоюються, що пам’ятка може бути знищена.

Наразі процес перебуває на фінальній стадії, але через вибори його можуть відкласти на невизначений термін, або взагалі відмовитися приймати рішення, якого вимагають святошинці, повідомляють «Беличи».

 

 

 

 

 

Поділитись на Google Plus

Автор Редактор darnytskyi.com.ua

0 коментарі:

Дописати коментар