«Антонівці» святкують 100 річний ювілей

 

     Київський авіаційний завод, який розташований на території Святошинського району столиці був заснований 9 вересня 1920 на базі розрізнених  майстерень по ремонту авіаційної техніки, розташованих на території міста Києва. 

 Київський авіаційний завод можна також вважати засновником цивільної авіаційної промисловості всієї України, оскільки тут був побудований перший в країні пасажирський літак - чотиримісний К-1.

Після будівництва першого в країні пасажирського літака К-1 (1925 рік), завод побудував дослідний автожир 4-ЕА ЦАГІ (1932 рік), перший в країні пасажирський літак з можливістю прибирання шасі в повітрі ХАІ-1 (1932 рік), пасажирський літак ОКО-1, гвинтокрили Г-3, Г-4, Мі-1.

 З 1948 року розпочалася тісна та плідна співпраця заводу з Дослідним конструкторським бюро Олега Костянтиновича Антонова, яка тривала 61 рік і закінчилося повним об'єднанням двох підприємств в 2009 році під назвою: Державне підприємство «АНТОНОВ».

 Завод випустив понад 6000 літаків марки «Ан»: Ан-2, Ан-8, Ан-24, 26, 30, 32, 72, Ан-124 «Руслан».

 Сьогодні завод в рамках об'єднаного підприємства працює над серійним виробництвом середнього транспортного літака Ан-178.

З нагоди заснування Київського авіаційного заводу працівники підприємства відзначені нагородами, грамотами та подяками Верховної ради та Кабінет Міністрів України, Президента України, Київського міського голови, Державний концерн «Укроборонпром», Святошинської РДА.

Поділитись на Google Plus

Автор Редактор darnytskyi.com.ua

0 коментарі:

Дописати коментар